بازاریابی محتوا

اگر بخواهیم یکی از ارکان مهم بازاریابی اینترنتی را نام ببریم بی شک بازاریابی محتوا سایت است . بازاریابی محتوا (Content Marketing) یکی از زیرمجموعه‌های مهم دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود.

محتوا یکی از راه های ارتباطی انسانی از گذشته های دور بود . نقاشی های داخل غارها یکی از قدیمی ترین محتواهایی است که تولید شده است . یکی از مشهورترین محتوای ماندگار ایرانی را می توان به منشور کوروش اشاره نمود .

البته باید بر این نکته تأکید کنیم که با وجود جوان بودن اصطلاح بازاریابی محتوا، استفاده از محتوا برای بازاریابی اتفاق تازه‌ای نیست و مصداق‌های آن را می‌توان حتی در دوران اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ و پیش از آن نیز جستجو کرد.

اما با توسعه تکنولوژی دیجیتال و افزایش دسترسی به دستاوردهای فناوری اطلاعات، بازاریابی محتوا به عنوان یک ابزار قدرتمند و یک رشته‌ی تخصصی مطرح شد و توانست جایگاه ویژه‌ای را در میان فعالان حوزه‌ی دیجیتال به خود اختصاص دهد

بازاریابی محتوای سایت مفید باید هسته اصلی بازاریابی شما باشد.بازاریابی سنتی هر لحظه کمتر و کمتر موثر است. به عنوان یک بازاریاب آینده نگر ، می دانید که باید راهی بهتر وجود داشته باشد.

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب کاملاً مشخص است – و در نهایت ، برای اقدام سودآور مشتری.

محتوای سایت بر روی سئو و بهینه سازی سایت تاثیر مثبتی دارد . در واقع آنچه موتورهای جستجو از سایت شما ایندکس و ثبت می کنند محتوای سایت شما است . محتوای سایت مبنای جستجوی کاربران و موتورهای جستجوگر .

شما به جای اینکه محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید  ، محتوای  مرتبط و مفیدی را در اختیار مشتری  خود قرار می دهید تا به آنها در حل مشکلات کمک کند.

 

بازاریابی محتوا یک روش بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار برای جذب و به دست آوردن مخاطبان کاملاً مشخص است – با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری.

برای داشتن یک بازاریابی محتوای موفق، به برنامه‌ریزی دقیق نیاز خواهید داشت. هنگام ایجاد محتوا، باید نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشید:

هدف شما از تولید محتوا چیست ؟
محتوا را برای چه کسی ایجاد می‌کنید؟
محتوا چه سودی برای مخاطب دارد و کدام مشکل او را قرار است حل کند؟
محتوای مورد نظر چگونه منحصربه‌فرد خواهد شد؟
محتوا در چه فرمتی تولید می‌شود؟
محتوا در کجا توزیع می‌شود؟
چگونه ایجاد و انتشار محتواها را برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کنید؟
به طور کلی، مراحل زیر باید برای داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوا انجام شود.

درک اهداف (اهداف) شما

محتوا های تولید شده حتما باید هدف دلخواه شما را تامین کند. محتوا هرگز نباید به خاطر خود ایجاد شود. بلکه باید حداقل از یک هدف اصلی بازاریابی یا تجارت پشتیبانی کند. روشهایی را در نظر بگیرید که می خواهید یک محتوای پیشنهادی برای کمک به تجارت خود داشته باشید. برای مثال:

آیا شما نیاز به برند سازی دارید ؟

آیا به دنبال سئو و بهینه سازی و کسب رنک بالاتر از گوگل هستید ؟
آیا لازم است لیست ایمیل خود را ایجاد کنید؟
آیا لازم است در طول سفر خریدار آنها چشم اندازهایی پرورش دهید؟
آیا لازم است مخاطبان خود را به مشتریان پولی تبدیل کنید؟
آیا شما نیاز به حفظ مشتریان و یا افزایش خریدهای آنها دارید (فروش بالا / فروش متقابل)؟
آیا لازم است مشتری ها را به مبلغین تبدیل کنید؟
به یاد داشته باشید که دائما از خود بپرسید ، “چگونه این پروژه اهداف تجاری ما را پشتیبانی می کند؟” اگر متوجه شدید که محتوایی که برنامه ریزی کرده اید از این اهداف پشتیبانی نمی کند ، احتمال اینکه اولویت نباشد وجود دارد.

 

سه مولف مهم جهت تولید محتوا

همانطور که جو پولیزی در کتاب خود ، بازاریابی محتوای حماسی بحث می کند ، بیانیه ماموریت دلیل وجود یک شرکت را شرح می دهد – و اولویت ها و چشم اندازهایی را که برای دستیابی به این مأموریت حفظ می کند:

هدف اصلی مخاطبان: نوع شخصی که می توانید در محتوای خود بیشتر به او کمک کنید
آنچه در اختیار مخاطبان قرار می گیرد: انواع اطلاعاتی که از طریق محتوای خود ارائه خواهید کرد
نتیجه مطلوب برای مخاطب: کارهایی که مخاطب شما قادر به انجام آن است پس از اینکه محتوای شما را مصرف کرد ، می تواند انجام دهد

نکته: مخاطبان شما هرگز نباید “همه” باشند – حتی اگر می توانید یک مورد استفاده برای همه پیدا کنید. تا آنجا که ممکن است خاص باشید و سپس هرچه بهتر می توانید با این فرد آشنا شوید. شما ممکن است چند مخاطب مختلف داشته باشید که قصد دارید آنها را با محتوای خود هدف قرار دهید ، و این بسیار خوب است. اگر می خواهید کجا “خط را بکشید” ، در نظر بگیرید که آیا نیازهای اطلاعاتی آنها متفاوت است. در صورت وجود ، احتمالاً باید جداگانه در نظر بگیرید.

 

 

قالب های بازاریابی محتوا

با تعیین میزان تعهدی که قصد ایجاد تعهد در تولید محتوا را دارید ، شروع کنید. آیا منابع تیمی برای انتشار محتوای جدید به صورت هفتگی یا حتی روزانه دارید؟ یا آیا در جدول زمانی ماهانه یا سه ماهه احساس راحتی بیشتری می کنید؟ اگرچه همه برنامه های بازاریابی محتوا باید سازگار باشند ، اما تاکتیک های خاصی برای محتوا وجود دارد که اگر بتوانید محتوای جدید را به طور مکرر و با یک برنامه زمانی پیش بینی شده تحویل دهید ، بهترین عملکرد را دارد. بنابراین اگر مطمئن نیستید که می توانید یک برنامه از پیش تعیین شده را به طور مداوم برآورده کنید ، بهتر است از این قالب های محتوا (به عنوان مثال خبرنامه ایمیل بلاگ یا اخبار متمرکز) خودداری کنید.

مثالهایی از تولید محتوا

کتاب الکترونیک

پست یا نوشته ای آموزشی یا خبری

نقد و بررسی ها

 

 

اجزاء تشکیل دهنده یک محتوا

یک محتوای ارزشمند تنها شامل متن نیست ، با توجه به ابزار و امکانات اینترنت شما می توانید از شکلهای مختلف و مدیا های متفاوت استفاده کنید

 

متن

لینک

تصویر

ویدئو

اینفوگرافیک

نقشه

 

بازاریابی محتوا توسط برندهای برجسته استفاده می شود

مشهود است  که اکثر قریب به اتفاق بازاریابان از بازاریابی محتوا استفاده می کنند. در واقع ، توسط بسیاری از سازمان های برجسته در جهان ، از جمله از بازاریابی محتوا استفاده می کنند. همچنین توسط مشاغل کوچک و فروشگاه های یک نفره در سراسر جهان توسعه و اجرا شده است. چرا؟ چون کار می کند

 

مزایای بازاریابی محتوا و اثر آن بر فروش شما

به طور خاص ، سه دلیل اصلی – و مزایای – برای شرکت هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارد:

افزایش فروش.
صرفه جویی در هزینه.
مشتری های بهتری که وفاداری بیشتری دارند.

 

بازاریابی بدون محتوای عالی غیرممکن است

صرف نظر از اینکه از چه نوع تاکتیک های بازاریابی استفاده می کنید ، بازاریابی محتوا باید بخشی از روند شما باشد ، نه چیزی جداگانه. محتوای با کیفیت بخشی از انواع بازاریابی است:

بازاریابی در شبکه های اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوایی قبل از استراتژی شبکه های اجتماعی شما است.
سئو: موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای با کیفیت و ثابت منتشر می کنند پاداش می دهند.
روابط عمومی: استراتژی های موفقیت آمیز روابط عمومی به مسائلی که خوانندگان به آن اهمیت می دهند و نه تجارت آنها رسیدگی می کنند.
PPC: برای کار PPC ، شما به محتوای عالی پشت آن احتیاج دارید.
بازاریابی ورودی: محتوا برای هدایت ترافیک ورودی منجر می شود.
استراتژی محتوا: استراتژی محتوا بخشی از بیشتر استراتژی های بازاریابی محتوا است.

 

 

خلق کردن برای مردم همیشه حرف اول را می زند

شما احتمالاً از قبل با بحث بازاریابی محتوا در مقابل سئو آشنا هستید. برداشت من این است که این دو رشته می توانند – و باید – با هم بسیار خوب کار کنند. بهینه سازی محتوای شما برای سئو هیچ منفی ندارد ، اما هنگام ایجاد و تحویل محتوا نباید توجه اصلی شما باشد.

 

سئو تنها یک قطعه از این معما است

اگرچه احتمالاً میزان قابل توجهی از ترافیک وب سایت را از جستجو دریافت می کنید ، سایر منابع ترافیکی مانند ایمیل و رسانه های اجتماعی نیز باید در تلاش برای بهینه سازی شما بسیار برجسته باشند.

 

 

مت کاتس ادعا می کند:

“من قاطعانه از این ایده که مردم باید راهی متنوع برای دسترسی به مخاطبان خود داشته باشند ، حمایت می کنم. بنابراین اگر فقط به گوگل اعتماد کنید ، در مقایسه با داشتن طیف گسترده ای از راه های مختلف که می توانید با آن به افراد دسترسی پیدا کرده و آنها را به وب سایت خود هدایت کنید یا هدف شما باشد ، ممکن است چنین رویکردی قوی نباشد. ”

SEO یک استراتژی طولانی مدت است

وقتی شروع به کار با بازاریابی محتوا می کنید ، انتظار رشد سریع ترافیک از جستجو واقع گرایانه نیست (این دلیل خوبی دیگری برای درج اجتماعی در استراتژی توزیع شماست). با این وجود ، به محض تلاش برای جستجو ، شاهد بهبود در ترافیک هستید ، مزایای آن می تواند طولانی مدت باشد.

 

 

کلمات کلیدی هنوز مهم هستند

اگرچه وسواس در مورد کلمات کلیدی مطمئناً یک استراتژی توصیه شده برای بازاریابی محتوای موفق نیست ، اما شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که تلاش شما برای اصطلاحاتی که برای برند و مشتریان شما بیشتر معنی دارند رتبه بندی می کند. به همین ترتیب ، لازم است کمی تحقیق اساسی انجام دهید و سپس لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را که از طریق محتوای خود هدف قرار می دهید ، تهیه کنید.

 

تفاوت دیگر بین جستجو و بهینه سازی اجتماعی در رویکرد استفاده شده نهفته است. وقتی به جستجو می اندیشیم ، اصطلاحاتی را که افراد در جستجوی آنها هستند در نظر می گیریم – و اصطلاحاتی که بهترین پتانسیل را برای رتبه بندی برتر در آنها داریم. به عنوان مثال ، اغلب به نفع ما نیست که به دنبال عباراتی برویم که دارای تعداد زیادی جستجو هستند – به عنوان مثال ، مواردی که برای کسب رتبه های برتر رقابت زیادی وجود دارد. در مقایسه ، وقتی به رسانه های اجتماعی می اندیشیم ، بیشتر بر اصطلاحاتی که افراد تحت نظارت دارند تأکید می کنیم – حتی اگر مشترک یا گسترده باشند.

 

 

عشق به یادگیری:

بازاریابی محتوا زمینه ای است که به سرعت در حال پیشرفت است ، بنابراین برای مطابقت با روند ، باید کسی را پیدا کنید که دائماً مهارت های جدیدی را که می گیرد بخواند ، یاد بگیرد و استفاده کند. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات بهترین تلاش برای یادگیری و الهام بخشترین لحظات هنگامی رخ می دهد که تلاش می کنید از برنامه های عادی خود خارج شوید.

اگر مشتری های شما منتظر دریافت بازاریابی شما باشند چه می کنید؟ اگر وقتی آن را دریافت کردند ، از طریق چاپ ، ایمیل ، وب سایت ، 15 ، 30 ، 45 دقیقه را با آن سپری کردند چه؟ اگر آنها پیش بینی کنند و آن را با همسالان خود به اشتراک بگذارند چه؟

اگر شما شیفته و آماده یادگیری بیشتر هستید ، می توانیم به شما کمک کنیم. در اینجا چند روش محبوب برای کاوش وجود دارد:

تازه وارد بازاریابی محتوا شدید؟ راهنمای شروع به کار ما را بررسی کنید ، جایی که در آن با تعریف بازاریابی محتوا آشنا می شوید و همچنین مراحل اساسی برای اجرای یک طرح بازاریابی محتوا را یاد می گیرید.
آیا به یک استراتژی محتوا نیاز دارید؟ چارچوب بازاریابی محتوای CMI را بخوانید ، که اجزای اساسی ساخت یک برنامه موفق بازاریابی محتوا را مشخص می کند.
به دنبال چند نمونه بازاریابی محتوا هستید؟ کتاب الکترونیکی نهایی ما را بارگیری کنید: 75 نمونه بازاریابی محتوا.
آیا شما در رهبری بازاریابی هستید؟ در مجله رایگان ما ، مدیر ارشد محتوا مشترک شوید تا در بالای آخرین روند صنعت باقی بمانید.
آیا به مشاوره مخصوص سازمان خود نیاز دارید؟ برای اطلاع از چگونگی کمک به شما در رفع چالش های بازاریابی محتوای خود ، با گروه مشاوره ما به رهبری رابرت رز ، استراتژیست تماس بگیرید.
اگر در هر زمان در مورد بازاریابی محتوا س questionsالی دارید ، دریغ نکنید و با ما تماس بگیرید.

 

شروع شدن
اگر در زمینه بازاریابی محتوا تازه کار هستید ، به جای درست رسیده اید! در اینجا چند سوال رایج ممکن است داشته باشید.

دقیقاً بازاریابی محتوا چیست؟
بازاریابی محتوا رویکرد بازاریابی استراتژیک ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار برای جذب و به دست آوردن مخاطب کاملاً مشخص – با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری است.

به طور خلاصه ، شما به جای اینکه محصولات یا خدمات خود را تحریک کنید ، اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد که خریدار شما را باهوش تر می کند. ماهیت این استراتژی محتوا این اعتقاد است که اگر ما ، به عنوان مشاغل ، اطلاعات ارزشمند مداوم و مداوم را به خریداران ارائه دهیم ، در نهایت آنها با تجارت و وفاداری خود به ما پاداش می دهند.

 

چگونه شروع کنم؟
بهترین راه برای شروع کار – یا بهبود برنامه موجود – خواندن مجموعه “بازگشت به اصول” است. این پر از رویکردها و الگوهای گام به گام است که به شما کمک می کند پایه و اساس برنامه بازاریابی محتوای خود را تنظیم کنید:

 

2 عنصر اساسی برای شروع با بازاریابی محتوا
تدوین استراتژی بازاریابی محتوای خود: آنچه باید بدانید
راهنمای ایجاد محتوا در قالب هایی که مخاطبان شما دوست دارند
چگونه رسانه های اجتماعی را در فرآیند بازاریابی محتوای خود بسازیم
اصول SEO برای بازاریابی محتوای موفق
یک طرح تحریریه موفق بسازید: مهارتهای اساسی تیم شما به آن نیاز دارد
یک برنامه ساده برای اندازه گیری اثربخشی محتوا
بازاریابی محتوای موثر: 5 مرحله برای پیگیری تلاش های شما

 

 

به طور خلاصه ، شما به یک استراتژی نیاز دارید تا بدانید که چگونه می خواهید به روشی که هیچ شرکت دیگری در حال انجام آن نیست ، به مردم کمک کنید.

راهنمای 16 صفحه ای ما را بارگیری کنید تا بدانید چه س questionsالاتی را بپرسید و چگونه استراتژی خود را توسعه دهید.

تفاوت بازاریابی محتوا با سایر اشکال بازاریابی چیست؟
در مورد اینکه بازاریابی محتوا چیست – و چه چیزهایی اشتباه است. گرچه ما نمی خواهیم در معناشناسی پیچیده شویم ، اگر همه از اصطلاحات مشابه استفاده می کنند ، به ما کمک می کند.

بازاریابی محتوا به همه این اشکال بازاریابی مربوط می شود – اما متفاوت است:

تبلیغات بومی
محتوای مارک دار
بازاریابی محصول
بازاریابی سنتی
شبکه های اجتماعی
سئو
بازاریابی ورودی
روابط عمومی
بازاریابی تأثیرگذار

دیدگاهتان را بنویسید