درباره وردپرس

درباره وردپرس : برای طراحی و ساخت یک سایت راه های متعددی وجود دارد یکی از متداول ترین روش های ساخت یک سایت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد .

در اصل ، وردپرس ساده ترین ، محبوب ترین راه برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ  است. در واقع ، وردپرس بیش از 38.8 درصد از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تأمین می کند. بله – در واقع از هر چهار سایتی که بازدید می کنید احتمالا یکی از آنها با وردپرس طراحی و ساخت شده است .

یا به صورت فنی بخواهیم بررسی کنیم ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است که تحت GPLv2 مجوز دارد ، به این معنی که هر کسی می تواند از نرم افزار وردپرس به صورت رایگان استفاده یا تغییر دهد. سیستم مدیریت محتوا اساساً ابزاری است که مدیریت جنبه های مهم وب سایت شما – مانند محتوا ، را بدون نیاز به دانستن کد نویسی آسان می کند.

نتیجه نهایی این است که وردپرس ساخت یک وب سایت را برای همه قابل دسترسی می کند – حتی افرادی که توسعه دهنده نیستند.

سعی داریم در این مقاله جنبه های مختلف و مطالب متعددی را در مورد وردپرس مطرح کنیم ، تا شناخت کاملی از وردپرس داشته باشید .

در ابتدا چند  سئوال مهم را مطرح می کنیم .

درباره وردپرس از زبان وردپرس

این تعریفی است که از سایت وردپرس برداشته شده است :

وردپرس نرم افزاری است که برای همه طراحی شده و بر قابلیت دسترسی ، عملکرد ، امنیت و سهولت استفاده تأکید دارد. ما معتقدیم که نرم افزار عالی باید با حداقل تنظیمات کار کند ، بنابراین شما می توانید بر روی به اشتراک گذاشتن رایگان داستان ، محصول یا خدمات خود تمرکز کنید. نرم افزار اساسی وردپرس ساده و قابل پیش بینی است بنابراین می توانید به راحتی شروع به کار کنید. همچنین ویژگی های قدرتمندی برای رشد و موفقیت ارائه می دهد.

ما به دموکراتیک کردن نشر و آزادی هایی که با منبع باز همراه است ، اعتقاد داریم. حمایت از این ایده جامعه بزرگی از افراد است که در این پروژه همکاری و مشارکت دارند. جامعه وردپرس استقبال و فراگیر است. اشتیاق همکاران ما موفقیت وردپرس را به دنبال دارد که به نوبه خود به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.

از وردپرس برای طراحی سایت استفاده کنیم ؟

وردپرس چه نوع وب سایت هایی می تواند ایجاد کند؟

در ابتدا ( مربوط می شود به سالهای قبل ) از وردپرس تنها برای ایجاد وبلاگ می توانست از وردپرس استفاده کرد. البته این ویژگی مربوط به سالهای پیش می شود و در طی این چندین سال وردپرس تغییر کرده و امروز می توان گفت وردپرس برای ایجاد انواع وب سایت استفاده نمود.

بله  امروزه به لطف تغییر در کد های اصلی ( کرنل وردپرس ) و همچنین اکوسیستم گسترده قالب ( تم ) و افزونه ها ( امکانات  وردپرس ، می توانید هر نوع وب سایتی را  با وردپرس ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، وردپرس نه تنها تعداد زیادی از سایت های تجاری و وبلاگ ها را ایچاد می کند ، بلکه محبوب ترین راه برای ایجاد فروشگاه آنلاین  نیز است!

با وردپرس می توانید:

وب سایت های تجاری (  Business websites )
فروشگاه های تجارت الکترونیکی ( eCommerce stores )
وبلاگ ها ( Blogs )
نمونه کارها ( Portfolios )
رزومه ( Resumes )
انجمن ها ( Forums )
شبکه های اجتماعی  ( Social networks )
سایت های عضویت ( Membership sites)

تقریباً هر نوع سایت دیگری که بتوانید تصور کنید را می توان طراحی کرد.

چه کسان و شرکت هایی از وردپرس استفاده می کنند؟

وردپرس توسط افراد ، مشاغل بزرگ و همه افراد در این میان استفاده می شود! یادداشت فوری ، ما از وردپرس استفاده می کنیم! بنابراین سایتی که در حال حاضر مشاهده می کنید توسط وردپرس طراحی شده است. بسیاری از اشخاص معروف دیگر نیز از وردپرس استفاده می کنند. در اینجا برخی از نمونه های مورد علاقه ما وجود دارد:

وبلاگ مایکروسافت 

علت محبوبیت وردپرس چیست ؟

نقاط قوت وردپرس کدام است ؟

نقاط ضعف وردپرس کدام است ؟

چرا بیشترین آمار هک سایت متعلق به وردپرس است ؟

آیا من می توانم  شخصا سایت خودم را با وردپرس طراحی کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید