حل مشکلات وردپرس

در حالی که استفاده از وردپرس واقعا آسان است ، برخی از خطاهای رایج وردپرس وجود دارد که می تواند شما را وحشت زده کند. نکته خوب این است که مشکلات وردپرس که در سایت خود مشاهده می کنید به احتمال زیاد توسط کسی قبل از شما گزارش و رفع شده است.  ما آموزشهایی درباره نحوه رفع چندین خطای محبوب وردپرس نوشته ایم.

شما می توانید برای رفع مشکلات وردپرس با ما تماس بگیرد  .

ما مشکلات سایت را به سرعت و با هزینه مناسب رفع می کنیم .

 

قبل از اقدام به حل مشکلات از سایت خود پشتیبان بگیرد ( بک آپ بگیرید )

مهم: قبل از اینکه بخواهید خطای وردپرس را برطرف کنید ، از تهیه نسخه پشتیبان کامل از وردپرس اطمینان حاصل کنید.  نسخه پشتیبان به شما کمک می کند که در صورتی که بخواهید سایت را به امروز برگردانید امکان آن را داشته باشید . برای تهیه نسخه پشتیبان می توانید از طرریق هاست خود این نسخه پشتیبان را که شامل فایل ها و دیتابیس یا پایگاه اطلاعاتی شما باشد استفاده کنید . برای نسخه پشتیبان می توانید از افزونه های وردپرس استفاده کنید . برای ایجاد نسخه پشتیبان از وردپرس می توانید از UpdraftPlus استفاده کنید.

اگر نمی توانید از مراحل ذکر شده در این مقاله مشکل خود را حل کنید ، با یک متخصص وردپرس تماس بگیرید و برای حل مشکل وردپرس خود از آن کمک بگیرید .

نحوه حل مشکل داخلی سرور Internal Server Error

شاید گیج کننده ترین خطای و مشکل وردپرس که ممکن است یک مبتدی با آن روبرو شود ، “خطای داخلی سرور” یا گاهی “خطای داخلی 500 سرور –  500 Internal Server Error ” باشد.

این پیام خطا معمولاً در صورت بروز خطایی ظاهر می شود ، که  سرور قادر به شناسایی آن  نیست. از آنجا که پیام خطا مشخص نمی کند که در کجا باید به دنبال خطا بگردید ، تشخیص این مسئله به شما بستگی دارد.

ما لیستی از راه حل ها را تهیه کرده ایم که می توانید امتحان کنید و یکی از آنها در حل آن به شما کمک می کند.

مقاله نحوه رفع خطای داخلی سرور در وردپرس را مشاهده کنید.

 

خطای این سایت با مشکلات فنی روبرو است

این خطا به انگلیسی This Site is Experiencing Technical Difficulties نمایش داده می شود .

در وردپرس 5.2 ویژگی حفاظت از خطای مهلک را معرفی کرد. این ویژگی یک پیام خطای ساده را نشان می دهد که “این سایت با مشکلات فنی روبرو است – This site is experiencing technical difficulties”.

برای جزئیات کامل ، وردپرس سپس یک اعلان ایمیل از طریق آدرس ایمیل مدیر وردپرس  ارسال می کند. این پیام ایمیل برای حل مشکل کمک می کند .

این پیام خطا را می تواند با هر یک از خطاهای مهلک یا fatal errors  ذکر شده ناشی شود . اگر به ایمیل مدیر دسترسی ندارید یا نمی توانید ایمیل های وردپرس را دریافت کنید ، فهمیدن خطایی که رخ می دهد دشوارتر می شود.

ساده ترین راه برای رفع این مشکل این است که مطمئن شوید آدرس ایمیل مدیر وردپرس شما درست است و می توانید ایمیل های اعلان وردپرس را دریافت کنید. اگر نمی توانید ایمیل های وردپرس را دریافت کنید ، به راهنمای ما در مورد مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس  مراجعه کنید.

 

 

رفع مشکلات نحوی در وردپرس – Syntax Error

این خطا معمولاً زمانی اتفاق می افتد که شما می خواهید قطعه کد را به وردپرس اضافه کنید و به طور تصادفی چیزی را از دست داده باشید یا کد نحو نادرستی داشته باشد. این منجر به خطای  PHP می شود و اعلانی مانند این را مشاهده خواهید کرد:

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php on line 278

پیام خطا نشان دهنده چیز غیر منتظره موجود در کد و محل اسکریپت محل بروز خطا با شماره خط مشخص شده است. برای رفع این مشکل باید نحو یا syntax را اصلاح کنید. بیشتر اوقات یک براکت گمشده یا برخی از کاراکترهای غیر منتظره در کد است. [رفع خطای نحوی در وردپرس]

 

نحوه رفع خطا در اتصال پایگاه داده در وردپرس

پیام خطا : Error Establishing a Database Connection

این پیام خطا روشن است که وب سایت شما قادر به اتصال به پایگاه داده نیست.و مشکل وردپرس شما در ارتباط صحیح با پایگاه داده یا دیتابیس وردپرس است .   حل این مشکل وردپرس می تواند برای مبتدیان سخت  باشد.

این خطا معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که کاربر اعتبار داده های پایگاه داده خود (میزبان پایگاه داده ، نام کاربری پایگاه داده و گذرواژه پایگاه داده) را اشتباه وارد کرده باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است سرور پایگاه داده شما در پاسخگوی مشکلی داشته  باشد یا پایگاه داده شما خراب شده باشد.

با این حال ، در بیشتر موارد اطلاعات ورود به سیستم پایگاه داده نادرست است. نگاهی به راه حل های رایج برای این مشکل بیندازید. [ رفع خطا در اتصال با پایگاه داده در وردپرس ]

 

رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

پیام خطا : در هنگام بروز این مشکل در وردپرس هیچ خطائی در حالت عادی دیده نمی شود و صفحه سفید است .

این مشکل وردپرس با  یک صفحه سفید ساده و بدون پیام خطا همراه است . این مسئله باعث گیج ترین حالت می شود زیرا شما هیچ سرنخی ندارید که کجا را جستجو کنید و چه چیزی را باید برطرف کنید.

بیشتر اوقات وقتی اسکریپت محدودیت حافظه PHP را از بین می برد ، ایجاد می شود. همچنین ممکن است به دلیل پیکربندی در سرور رخ دهد. همچنین ممکن است یک کاربر فقط صفحه سفید مرگ را در بخشهای خاصی از سایت خود مشاهده کند.

این خطا می تواند در مشکلات مربوط به افزونه و قالب یا پوسته تازه نصب شده و مشکل آن با سایر تنظیمات وردپرس باشد.

رفع مشکل صفحه سفید وردپرس ]

 

رفع مشکل  404 به وردپرس

پیام خطا : در این مشکل وردپرس هنگامی که شما نوشته ای یا برگه ای را لود می کنید صفحه 404 لود می شود .

علائم این خطا این است که وقتی کاربر از یک پست در سایت خود بازدید می کند ، صفحه 404 دریافت می کند – خطایی یافت نشد.

کاربر می تواند تمام بخشهای دیگر سایت خود از جمله منطقه مدیر را مرور کند. رایج ترین دلیل این مسئله تنظیمات پیوند یکتا – permalink در وردپرس است. برای حل این مشکل ، یا می تواند مشکل از فایل htaccess  باشد.

کاربر باید تنظیمات پیوندهای یکتا – permalink خود را پیکربندی کند یا قوانین بازنویسی خود را به صورت دستی به روز کند.

مقاله رفع مشکل : رفع مشکل  404 به وردپرس

 

دیدگاهتان را بنویسید