شورت کد وردپرس

بارها دیده‌اید که بعد از نصب افزونه یا قالب چندین شورت‌ کد در اختیار ما قرار می‌گیرد که هر کدام از آنها خروجی متفاوتی دارند. اگر تا به‌حال بررسی نکرده‌اید که شورت کد چیست؟ و چگونه استفاده می‌شوند؟

شورت کد وردپرس

Shortcode به معنای یک قطعه کد کوچک است. این کدهای کوچک به ما کمک می‌کنند تا بدون زحمت زیادی به یک خروجی دلخواه و تعریف شده برسیم. shortcode‌ها از ورژن ۲.۵ وردپرس ایجاد شدند و هدف از تولید آنها اجازه دادن به کاربران برای اجرای کد در میان پست‌ها، برگه‌ها یا ویجت‌ها بود بدون اینکه مستقیم کدی نوشته شو

میتوان گفت شورت‌کد، یک سری کد مخفی یا نهان هستند به این صورت که با نوشتن فقط چندکلمه‌ی مشخص چندین خط کد در همان بخش اجرا می‌شود. برای مثال شورت کد زیر می‌تواند برای نمایش یک ویدیو به کار گرفته شود:

گاهی شورت کدها کمی مفصل‌تر می شوند و حاوی یک یا چند attribute و مشخصات دیگر خواهند بود:

 

نحوه استفاده از شورت‌کد

به عنوان یک کاربر برای استفاده از شورت کد نیازی نیست کار پیچیده‌ای انجام دهید! کافی است کدی که پلاگین یا قالب و.. در اختیار شما قرار می‌دهد را درون یک بلوک کد کوتاه قرار دهید.

یعنی وارد برگه / صفحه‌ای شوید که می‌خواهید کد در آنجا نمایش داده شود. سپس از بلوک‌های گوتنبرگ، بلوک کد کوتاه را از بخش ابزارک‌ها انتخاب کنید.

نحوه استفاده از شورت‌کد

کد را در آنجا قرار داده سپس تغییرات را ذخیره کنید تا خروجی کار را در صفحه وب سایت ببینید. (کد همراه با براکت قرار داده شود مانند مثال‌ها بالا)

همچنین برای اجرای شورت کد در ویجت، وارد بخش ابزارک‌ها در پنل وردپرس شوید و در درون بدنه‌ی آن ویجت، شورت کد را paste کنید.

دیدگاهتان را بنویسید