چگونه سایت وردپرسی کاربرپسند ایجاد کنیم؟

وردپرس به شما کمک می کند سایت های کاربرپسند طراحی کنید. زیبایی و داشتن ساختار مناسب سایت می تواند تاثیر شگفتی بر سئو و دیجیتال مارکتینگ داشته باشد . سایت های کاربرپسند و زیبا نرخ بالائی در تبدیل دارند ( امکان افزایش فروش را فراهم می کنند ) و همچنین بر برندینگ موثر هستند . توجه ویژگی به زیبائی سایت چیزی که مدیران سایت باید به آن توجه کنند و زیبائی مفتون کننده می باشد و جذب را بیشتر می کند .
با توسعه افزونه ها و قالب های متعدد وردپرسی، رسیدن به چنین هدفی ساده تر از قبل شده است. از آنجایی که برای مشکلات کاربران راه حل های متعددی وجود دارد خیلی ها نمی توانند بهترین موقعیت برای شروع کار را پیدا کنند. همه ابزارها هم به طور یکسان ایجاد نشده اند و مسیر موفقیت هم به طور شفاف نشان داده نشده است. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله ۵ رازی که برای طراحی سایت های کاربر پسند وجود دارد را با هم مرور کنیم. پس همراه وب ایده باشید.

ناوبری آسان برایشان ایجاد کنید:

اولین چیزی که برای رسیدن به سایت کاربرپسند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ساده و راحت بودن دسترسی به نوار ناوبری ان است. از هر چیزی که باعث سردرگمی کاربران در یافتن نوار ناوبری سایت می شود خودداری کنید.

کاربران در سایت نباید سردرگم شوند. اگر چنین کاری با آن ها بکنید قطعا از دستشان خواهید داد. پس باید سعی کنید منو بندی  را تا جایی که می توانید ساده طراحی نمایید و دسترسی به آن را آسان تر سازید. از ناوبری های موثر،بردکرامب ها و دکمه های به سمت بالا استفاده کنید. همه این ها در کنار هم به کاربر کمک می کند تجربه بهتری از گشت و گذار بر روی سایت تان داشته باشد.

اگر قالبتان ناوبری خوبی ندارد از یک افزونه ساده برای سازماندهی آن استفاده کنید. برای اینکار افزونه هایی که در ادامه ذکر شده است را امتحان کنید تا ببینید کدام یک تاثیر بهتری بر روی تجربه کاربرانتان دارد:

  • WP-Page Navi
  • WP Page Numbers
  • Breadcrumb NavXT
  • Scroll to Top

تجربه کامنت گذاری را در سایت ساده تر کنید:

نیازی به گفتن نیست که کاربران دوست دارند با سایت محبوبشان تعامل داشته باشند بهترین روش برای رسیدن به چنین تعاملی استفاده از قابلیت کامنت گذاری است.

زمانی که مخاطب روی وبلاگ شما کامنت می گذارد نرخ تعامل بالاتر می رود. به همین خاطر است که باید این بخش از سایت هم کاربرپسندتر شود. برای رسیدن به چنین هدفی می توانید چک لیست زیر را دنبال کنید .

استفاده از ابزارک کامنت ها:

از جعبه ساده با دسترسی اسان برای کامنت ها استفاده کنید تا بتوانید قدرت نوشتن کامنت ها را برای کاربران دو چندان نمایید

پیش نمایش کامنت ها:

همچنین می توانید از قابلیت پیش نمایش کامنت ها هم استفاده کنید. به کاربر اجازه دهید پیش نمایشی از کامنتی که می نویسد را ببیند.

ثبت نام برای کامنت گذاری:

شما باید گزینه ای را به سایت اضافه کنید که بازدیدکننده را تشویق کند برای دریافت به روزرسانی ها ثبت نام نماید. اینکار باعث می شود هر بار که کامنتی به روز شد نوتیفیکشنی برای کاربر ارسال گردد. برای اینکار می توانید از افزونه Subscribe To Comments استفاده کنید.

استفاده از Captcha:

اسپم شدن کامنت ها موضوع ازاردهنده ای برای صاحبان سایت هاست. برای اینکه بتوانید جلوی ارسال پیام های اسپم را بگیرید می توانید از افزونه های Captcha بهره ببرید.

 

یکپارچه سازی سایت  با رسانه های اجتماعی :

ارزش واقعی سایت از طریق اشتراک گذاری مطالبش در رسانه های اجتماعی مشخص می شود. برای اینکه بتوانید تعامل کاربرانتان را در سایت وردپرسی بیشتر کنید می توانید دکمه های اشتراک مطالب در رسانه های اجتماعی را در سایت بگنجانید.

برای اینکار می توانید از افزونه هایی همچون Social Share Buttons استفاده کنید. چنین افزونه هایی به شما کمک می کنند دکمه اشتراک مطالب را در پست هایتان قرار دهید. اگر بازدیدکننده از مطلب شما خوشش آمد می تواند آن را در اکانت خود به اشتراک بگذارد.

از فرم دریافت بازخورد یا دریافت اطلاعات تماس استفاده کنید:

برای اینکه بتوانید جریان ارتباطی بین خودتان و بازدیدکننده را حفظ کنید باید فرمی برای ارائه اطلاعات تماس در اختیارشان بگذارید. افزونه های زیادی وجود دارد که شما را در رسیدن به چنین هدفی یاری می کند. به عنوان مثال می توانید از افزونه Contact Form 7 استفاده کنید. این افزونه ها به شما کمک می کنند فرم دریافت اطلاعات را در صفحه مدنظرتان بگذارید. بهترین مکان برای استفاده از چنین فرم هایی در صفحه تماس با ماست. حالا کاربران می توانند این فرم را پر کنند و به راحتی با شما در تماس باشند.

ناوبری در مقالات را ساده تر سازید:

این بخش مهم ترین قسمت از سایت وردپرسی تان است. شما باید ارتباط و تعامل سازنده ای با بازدیدکنندگان سایت تان داشته باشید. به همین منظور باید مقالات جذابی در اختیار کاربران قرار دهید. قبل از هر چیزی سرتیتر جذابی بنویسید.

سپس نوشته های مرتبط با مقاله ای که در حال مطالعه اش هستند را به آن ها نشان دهید. کاربران را تشویق کنید در خبرنامه تان مشترک شوند و به روزرسانی های مرتبط با مطالب وبلاگ را دریافت نمایند. اینکار به تعامل دائم و مستمر بازدیدکننده با سایت کمک می کند.

خلاصه مطلب

همانطور که مشاهده کردید این ۵ نکته به شما کمک می کند سایت کاربرپسندتری داشته باشید. فقط باید مطمئن شوید که همه این موارد را به درستی انجام می دهید و به تعامل سازنده با مخاطبان کمک می کنید.

اجازه دهید نکاتی که در این مقاله بیان کردیم را به اختصار مرور کنیم:

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید ساده تر کردن نوار ناوبری است. دسترسی به این نوار را برای کاربرانتان اسان کنید.
کامنت گذاری را برای مخاطبان ساده تر و جذاب تر نمایید.
ارزش واقعی سایت بر اساس مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود مشخص می گردد. برای اینکه بتوانید تعامل کاربران با سایت را بیشتر کنید باید دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به پست هایتان بیفزایید.
برای حفظ ارتباط با مخاطبان از فرم های دریافت اطلاعات تماس بهره ببرید.
ناوبری و گشت و گذار در مقالات وبلاگ را ساده تر سازید.

دیدگاهتان را بنویسید